Benefiti nordijskog hodanja

29 studenoga, 2022

Nordijsko hodanje je učinkovitiji alat za mršavljenje od normalnog hodanja, pokazuje istraživanje sa Sveučilišta u Veroni. Objavljeno u časopisu Clinical Interventions in Aging, ova studija pokazuje učinkovitost nordijskog hodanja u kontroli pretilosti i prekomjerne tjelesne težine kod odraslih osoba srednje dobi.
Rezultati sugeriraju da nordijsko hodanje daje veće i brže koristi u nekim relevantnim zdravstvenim parametrima, što znači da se aktivnost može smatrati primarnim alatom za suzbijanje pretilosti i prekomjerne tjelesne težine u ovoj skupini ljudi.
_______________
Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture. 

Sažmi

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down