Čimbenici mentalnog zdravlja

10 veljače, 2023

Naše mentalno zdravlje oblikuju vanjski i unutarnji utjecaji. Vanjski utjecaji odnose se na sredinu ili okruženje u kojem živimo, uvjete života, životne stilove, dinamiku života i rada, traumatska iskustva kao što su teški gubitci, izlaganje rizičnim ponašanjima npr. zloupotreba supstanci koje izazivaju ovisnosti. Unutarnji ili biološki utjecaji odnose se na naše genetske predispozicije za nastanak neke mentalne bolesti kao i genetske osnove za strukturu osobnosti, odnosno ranjivost osobe po strukturi njezine osobnosti. Hoće li se kod osobe javiti problemi mentalnog zdravlja ovisi o oba faktora. Kod osobe koja ima genetsku predispoziciju za razvoj mentalne bolesti možda ne dođe do problema mentalnog zdravlja jer su vanjski utjecaji bili povoljni. Također, problemi mentalnog zdravlja mogu se pojaviti kod osoba koje nemaju genetsku predispoziciju za razvoj poremećaja, ali je osoba u svojoj okolini bila izložena brojnim traumatskim događajima. Nemoguće je navesti sve što može utjecati na mentalno zdravlje neke osobe jer svaki čovjek ima svoj posebni „unutarnji svijet“, a taj svijet na životnom putu dolazi u dodir s različitim vanjskim utjecajima.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down