Stres uzrokovan globalnom situacijom

13 veljače, 2023

Prije nešto više od dvije godine čovječanstvo se prvi put suočilo s pojavom novog virusa koji se relativno brzo širio i imao relativno nepoznate učinke. Po prvi put smo se našli u situaciji da je sve stalo, da smo vrijeme provodili doma štiteći sebe i druge, da smo trebali izbjegavati kontakt i da je čak poslovni svijet stavljen na čekanje u strahu od širenja zaraze. Strah od obolijevanja, uvođenje strogih mjera zaštite i prekid uobičajenog načina života izazvao je veliku količinu stresa. Dugoročno taj stres uvelike je utjecao i na mentalno zdravlje populacije. Čak i sad nakon što je prošlo mnogo vremena od same pojave virusa i pronalaskom novih metoda liječenja i zaštitnog cijepljenja ne možemo reći da nam se život vratio u normalu. Nadalje, iako se situacija sa širenjem zaraze smirila ili barem povukla iz fokusa javnosti, suočeni smo s brojnim drugim stresnim događajima koji ugrožavaju dobrobit čitave populacije kao što su rat u Ukrajini, inflacija i porast cijena energenata.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down