Očuvanje mentalnog zdravlja

13 veljače, 2023

osim što nam je bilo ugroženo tjelesno zdravlje, zbog velike količine stresa koji je dugo trajao, ugroženo je i mentalno zdravlje. Ujedno je ugroženo i socijalno funkcioniranje i egzistencija. Javio se osjećaj povećane količine stresa, anksioznosti, depresije i straha te pojačan osjećaj usamljenosti i panike zbog ograničenih mogućnosti komunikacije. Preventivne mjere su čak izazvale dodatan stres jer su mijenjale naš život. Posebno su se odrazile na pripadnike treće životne dobi na koje su se najviše odnosile mjere smanjenja kontakta i kretanja. Svako od nas je na svoj način prirodno pokušavao smanjiti intenzitet stresa i pri tome smo koristili različite strategije i ponašanja (učinkovite i neučinkovite). Da bismo u takvim situacijama očuvali naše mentalno zdravlje potrebno je ulagati u emocionalnu, psihičku, društvenu, tjelesnu i duhovnu dobrobit.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down