Mentalno zdravlje

7 veljače, 2023

Mentalno zdravlje također ima svoje komponente. Uključuje emocionalnu, psihološku i socijalnu dobrobit. Osoba koja ima dobro mentalno zdravlje je: zadovoljna, pozitivna, u dobrom odnosu sama sa sobom, može zasnovati obitelj, brine o obitelji i drugim odnosima, prihvaća druge ljude, sposobna je stvarati i održavati prijateljstva, produktivna je na svom radnom mjestu, doprinosi zajednici, ima osobni kapacitet da se nosi sa životnim teškoćama i stresovima koji su sastavni dio svakog životnog puta, može se suočiti s raznim izazovima, a da pri tom nije ozbiljno ugrožena njezina dobrobit. Važno je naglasiti da pojedinac ne bi trebao udovoljavati svim ovim komponentama u svakom trenutku svog života, niti je to moguće. Mentalno zdrave osobe doživljavaju negativne emocije i proživljavaju razne tegobe koji su sastavni dio svačijeg života. Ono što razlikuje mentalno zdravu osobu jest da se ona s negativnim emocijama i tegobama može uspješno nositi koristeći vlastite mehanizme nošenja sa stresom.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down