Veza mentalnog i tjelesnog zdravlja

8 veljače, 2023

Veza mentalnog i tjelesnog zdravlja je neraskidiva i dvosmjerna jer su naše tijelo i naš um međusobno povezani. Nebriga o tijelu i tjelesnom zdravlju može utjecati na mentalno zdravlje osobe. Tako osoba koja ne vodi računa o svojoj prehrani, tjelesnoj aktivnosti, spavanju može razviti probleme mentalnog zdravlja. Isto tako mentalno zdravlje može utjecati na tjelesno zdravlje. Na primjer, dugotrajna izloženost stresu i anksioznosti mogu dovesti do poremećaja u ciklusu spavanja, apetita, disanja i pojavu različitih tjelesnih simptoma. Stoga je važno da pri ulaganju u mentalno zdravlje ne zaboravimo ulagati i u naše tjelesno zdravlje i obrnuto

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down