Pravilna prehrana

8 veljače, 2023

Pravina prehrana je ona prehrana koja:

a) Zadovoljava sve fiziološke prehrambene potrebe pojedinca, koje uključuju adekvatan unos: Energije,esencijalnih makronutrijenata (proteini, tj. aminokiseline, masti, tj. masne kiseline, vlakna)mikronutrijenata (vitamini, minerali),Fito- i zoonutrijenata,vode,

b) Minimizira unos otrova, tj. štetnih tvari bakterijskog, virusnog, biljnog, gljivičnog, životinjskog i anorganskog podrijetla prisutnih u samoj hrani ili stvorenih tijekom njene obrade,

c) Zadovoljava psihološke i sociokulturne potrebe pojedinca.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down