Pljeskavice od crvenog graha i bukovača

26 srpnja, 2023

SASTOJCI:
360 g crvenog bubrežastog graha iz konzerve (ocijeđenog)
100 g luka
250 g bukovača
1 režanj češnjaka
1 žličica kumina
1 peprenicino
prstohvat bosiljka
prstohvat peršina
prstohvat timijana
sol
papar
2 žlice maslinovog ulja

POSTUPAK:
Grah stavite u posudu pa ga izgnječite gnječilicom na krumpir. Luk i češnjak sitno nasjeckajte, a bukovače očistite i narežite na male komade. Pirjajte luk na malo maslinovog ulja, a kad omekša dodajte mu češnjak, peperoncino i kumin te sve nastavite pirjati dok lijepo ne zamiriše. Dodajte bukovače i pirjajte dok ne ispari sva tekućina iz gljiva. Sada dodajte gnječeni grah, začinsko bilje te sol i papar po ukusu i dobro izmiješajte da se svi sastojci povežu. Maknite s vatre i malo ohladite smjesu.
Grill tavu ili roštilj dobro zagrijte. Pomoću žlice grabite smjesu od graha pa je rukama oblikujte u burger. Pecite pljeskavice na ugrijanoj grill tavi ili roštilju sa svake strane po par minuta. Budite oprezni prilikom okretanja jer ovi burgeri nisu kompaktni kao oni mesni. Poslužite uz salatu po izboru.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down