Kalcij kod osteoporoze

13 travnja, 2023

Kalcij

• 99 % kalcija u našem tijelu nalazi se u kostima.

• Preporučeni dnevni unos kalcija iznosi 800-1200 mg za

odraslu osobu. Osobama koje boluju od osteoporoze

preporučuje se i dodatni unos kalcija putem suplemenata u

dozama do 1500 mg, najčešće uz dodatak vitamina D.

• Najznaćajni izvor kalcija u prehrani su mlijeko i mliječni

proizvodi. Ostali dobri izvori kalcija su sitna morska riba koja

se jede s kostima, losos, alge, zeleno lisnato povrće, sušeno

voće, orašasti plodovi, tofu, slanutak, špinat, i brokula.

____________________

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down