Recept: torta od mrkve

26 srpnja, 2023

SASTOJCI:
• 1 ½ šalice višenamjenskog brašna

• ⅔ šalice brašna od sjemenki lana

• 2 žličice praška za pecivo

• 1 žličica začina za pitu od bundeve (cimet, muškatni oraščić, klinčić i đumbir)

• ½ žličice sode bikarbone

• ¼ žličice soli

• 3 šalice sitno narezane mrkve (oko 6 srednjih mrkvi)

• 4 jaja

• ½ šalice granuliranog šećera

• ½ šalice pakiranog smeđeg šećera

• ½ šalice ulja uljane repice

• 1 krupno narezana mrkva

GLAZURA:
• 60 g omekšanog krem sira sa smanjenim udjelom masnoćom

• ½ žličice arome vanilije

• ¼ šalice šećera u prahu

• 1 ½ šalice smrznutog slatkog tučenog vrhnja

POSTUPAK:
1. Zagrijte pećnicu na 180 ᵒC. Namastite i lagano pobrašnite dva okrugla kalupa za kolače veličine 20x1-2,5/3 cm. Obložite dno posuda papirom za pečenje. Namastite i lagano pobrašnite papir za pečenje i rub posuda.
2. U velikoj zdjeli pomiješajte brašno, brašno od lanenih sjemenki, prašak za pecivo, začine, sodu bikarbonu i sol. U drugoj većoj zdjeli pomiješajte sitno narezanu mrkvu, jaja, kristalni šećer, smeđi šećer i ulje. U smjesu od brašna odjednom dodajte smjesu jaja. Miješajte dok se ne sjedini. Ravnomjerno rasporedite tijesto među pripremljene posude.
3. Pecite 25 do 30 minuta ili dok čačkalica zabodena blizu središta kolača ne izađe čista. Ohladite kolače u posudama na rešetkama 10 minuta. Preokrenite kolače.
4. U srednjoj zdjeli, tucite krem sir električnom miješalicom na srednjom brzinom dok smjesa ne postane glatka. Istucite vaniliju. Postupno dodajte šećer u prahu, muteći dok ne postane glatko. Odmrznite 1-1/2 šalice smrznutog tučenog vrhnja i dodajte u smjesu.
5. Stavite jednu ohlađenu koru kolača na tanjur za posluživanje. Prelijte polovicom glazure od krem sira. Stavite drugi sloj torte na vrh glazure; premažite preostalom glazurom. Po želji ukrasite krupno narezanom mrkvom.

Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.
UDRUGA PARK
Prilaz Tvornici 41
22000 Šibenik
OIB: 00755842465
IBAN: HR8923900011199007121 HPB
Udruga Park © 2024 - Sva prava pridržana
Ostanimo u kontaktu
Website design by: Studio Daboo
Coded by: Driftkikker Productions
chevron-down