1. Birati provjerene i vjerodostojne izvore informacija. Važno je informirati se, ali pri tome treba paziti koje izvore koristimo. Poruke koje bi se trebale komunicirati javnosti bi trebale biti kratke, jasne i dosljedne. Za vrijeme pandemije zahvaljujući dostupnosti medija bili smo bombardirani raznim informacijama i teorijama koje su demantirale jedne druge. Šuma podataka i informacija samo može pojačati osjećaj anksioznosti.
2. Koristiti strategiju jednostavnih pitanja. U nošenju s osjećajem stresa možemo si postaviti kratka pitanja da bi testirali neka naša možda pogrešna uvjerenja. Npr. pitanje „Jesam li ja u većoj opasnosti od obolijevanja u odnosu na druge?“ Ako je odgovor na pitanje „Da“ možemo postaviti pitanje „Što mogu napraviti da smanjim mogućnost zaraze?“
____________________
Udruzi Pokretači alternativnog razvoja kulture dodijeljena su sredstva kojima će se financirati projektne aktivnosti kroz 18 mjeseci pod nazivom „Promocija zdravlja udruge P.A.R.K“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 499.699,80 kuna. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Udruge Pokretači alternativnog razvoja kulture.